Filtruoti

Priminimas

Veiksmo savaitė „Be patyčių“

Veiksmo savaitė „Be patyčių“

Spalio 5-9 dienos Pasvalio lopšelyje – darželyje „Liepaitė“ vyko veiksmo savaitė „Be patyčių“. Šios savaitės metu, vaikai kalbėjosi, diskutavo, atliko įvairias užduotis temomis: „Smagu, kad mes ir vėl kartu“; „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“, „Žaisk ir draugauk“, „Viską galima išspręsti“, „Išmok jaustis geriau“.

Emociškai stiprus ir sveikas vaikas

Emociškai stiprus ir sveikas vaikas

          2020 m. Pasvalio lopšelis-darželis „Liepaitė“ dalyvauja projekte ,,Emociškai stiprus ir sveikas vaikas‘‘. Projekto tikslas - ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, smurtui ir priekabiavimui.

         Ikimokyklinėse įstaigose daugėja elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių vaikų. Šie sunkumai trukdo vaiko asmenybės plėtotei, saviraiškai, tačiau gali būti sėkmingai išspręsti laiku suteikiant būtiną pagalbą.

        Nacionalinio ugdymo centro statistiniais duomenimis tik 40% vaikų ateina į darželį su tinkamomis socialinėmis – emocinėmis kompetencijomis.  

        Socialinis emocinis ugdymas multisensorinėje aplinkoje padeda formuoti ir ugdyti penkias pagrindines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingą sprendimų priėmimą. Dėl multisensorinių priemonių stokos sunku patenkinti kiekvieno  vaiko poreikius.

        Multisensorinė aplinka – įvairių pojūčių stimuliacija siekiant atsipalaiduoti, nusiraminti ir tuo pačiu skatinti vaikus atkreipti dėmesį į aplinką, siekti padidinti susidomėjimą, motyvuoti ir skatinti tyrinėti. Šių priemonių stimulai pritaikyti įvairaus amžiaus vaikams, turintiems raidos sutrikimų, socialinės adaptacijos sunkumų, emocijų ar elgesio problemų.

       Multisensorinė aplinka pasitarnauja savireguliacijai, t. y. vaikui suteikiama erdvė pačiam susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti. Multisensorinėje aplinkoje galima ir nieko neveikti – tiesiog gulėti ant čiužinio ir leisti garsams, kvapams, vaizdams veikti. Tai puiki vieta atsipalaidavimui, nusiraminimui, bendravimui, poilsiui, kai tampa sunku prisitaikyti prie naujų iššūkių, susikaupti.

        Mes, Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė“ bendruomenė (tėvai, vaikai, pedagogai, darbuotojai), ir toliau kursime, turtinsime saugią aplinką, kurioje nebūtų nė menkiausių patyčių ar priekabiavimo apraiškų. Ugdysime emociškai stiprią asmenybę, kuri gebėtų pažinti, suprasti ir valdyti savo jausmus. Užaugtų emociškai stabilus, tolerantiškas, prie įvairių gyvenimo iššūkių prisitaikantis žmogus.

Projektas finansuojamas  Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.Projekto biudžetas - 1800,00 Eur

;

Svečiai iš Panevėžio

Svečiai iš Panevėžio

Rugsėjo 30 d. ,,Liepaitėje" lankėsi Panevėžio meninio ugdymo pedagogai. 

Mankšta

Mankšta

Spalio 25 d. ,,Drugelių" grupės vaikučiai dalyvavo mankštoje su karatė treneriu Gintaru. Ačiū treneriui už puikiai praleistą laiką.

Akimirkos

Konservuojam rudenį

,,Konservuojame rudenį“

Spalio 17 d. mūsų darželio vaikučiai kartu su pedagogais rinkosi į salę nešini konservuotų gėrybių ,,stiklainiais“. 

Solidarumo bėgimas 2019

Solidarumo bėgimas

Kiekvienais metais organizacija ,,Gelbėkit vaikus“ kviečia dalyvauti Solidarumo bėgime  ir padėti vaikams. Prie kilnaus tikslo tradiciškai prisijungė ir lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ vaikai ir pedagogai. Spalio 3 dieną visi nusiteikę pozityviai ir sportiškai bėgo Solidarumo kilometrus. Bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos  organizacijai ,,Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti ir padėti Ukrainos teritorijoje gyvenantiems vaikams su negalia. Visiems dalyviams buvo įteikti Solidarumo diplomai.

                                  Sveikatingumo ugdymo grupė

 Akimirkos iš renginio

Ir aš galiu tau padėti

Ir aš galiu tau padėti

 

 Spalio 7 d. ,,Liepaitės" darželyje vyko renginys ,,Ir aš galiu tau padėti", skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.

Rajono savivaldybės padėka

Rajono savivaldybės padėka 

 Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas apdovanojo padėkos raštu 

Su mokytojo

Daržovių šou - „Verdam bulvienę“

Daržovių šou- „Verdam bulvienę“

Penktadienį, spalio 26 d. mūsų lopšelyje - darželyje vyko renginys - Rudenėlio šventė,  Daržovių šou- „Verdam bulvienę“. 

Konkursas ,,KITA FORMA"

 Aplinkosauginis konkursas ,,KITA FORMA"

Kaip ir kasmet, VšĮ RV Agentūra, atėjus rudeniui kviečia dalyvauti jau šeštąjį kartą vykstančiame aplinkosauginiame konkurse „Kita forma".Konkurso tema – įvairūs daiktai (dovanos, baldai, aksesuarai, namų ir interjero akcentai, žaislai, paveikslai ir kt.) pagaminti iš įvairiausių nebereikalingų medžiagų, daiktų ar jų dalių.

Viktorina ,,Žmogus ir automobilis"

Viktorina ,,Žmogus ir automobilis"

 Rugpjūčio 24 d. lopšelyje-darželyje ,,Liepaitė” buvo organizuojama viktorina ,,Žmogus ir automobilis", skirta paminėti tarptautinei dienai be automobilio.

Akcija ,,Gelbėkit vaikus"

Akcija ,,Gelbėkit vaikus"

Spalio 5 d. mūsų darželio vaikučiai kartu su auklėtojomis dalyvavo akcijoje Akcija ,,Gelbėkit vaikus".

Akcija ,,IR AŠ GALIU TAU PADĖTI”

Akcija ,,IR AŠ GALIU TAU PADĖTI”

Kartais taip nutinka, kad naminiai gyvūnai tampa niekam nereikalingi. Jie atsiduria gyvūnų prieglaudoje, tačiau mes nusprendėme jiems padėti.

Mokytojo diena